ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14456194
*
nr 1445 6194
Spegel
Guldfärgad, 134x50 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 31 januari 2022
kl 20:06:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/1 11:36:12
1
100 kr
30/1 16:22:59
2
300 kr
31/1 17:17:02
1
200 kr
31/1 17:17:02
2
250 kr (Budbetjänt)
31/1 17:17:15
1
300 kr
31/1 17:17:15
2
300 kr (Budbetjänt)
31/1 17:17:46
1
350 kr
31/1 17:47:07
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: guldfärgad spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45
-
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1445 6194
Spegel
Guldfärgad, 134x50 cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 31 januari 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/1 11:36:12 | 1 | 100 kr |
30/1 16:22:59 | 2 | 300 kr |
31/1 17:17:02 | 1 | 200 kr |
31/1 17:17:02 | 2 | 250 kr (Budbetjänt) |
31/1 17:17:15 | 1 | 300 kr |
31/1 17:17:15 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
31/1 17:17:46 | 1 | 350 kr |
31/1 17:47:07 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: guldfärgad spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:45 -
5029 Spegel
höjd: 80cm
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 20:21 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
17 juni kl 18:58